Villa Elefant
Pensjonat nad morzem w międzyzdrojach
telefon+48 608 177 940
+48 668 647 774
mail
polska wersja językowa

Park im. Fryderyka Chopina

Lokalizacja

Spędzając wczasy w naszej willi Elefant oferujemy i podpowiadamy jak spędzić atrakcyjnie czas.

Jedną z atrakcji turystycznych wartą odwiedzenia jest Park im. Fryderyka Chopina.

Park położony jest w samym centrum Międzyzdrojów, w okolicy ulic Bohaterów Warszawy, Zdrojowej i Tysiąclecia Państwa Polskiego (około 1 km. od Villi Elefant).

Historia Parku Zdrojowego

Ten zabytkowy Park Zdrojowy założony pod koniec XIX wieku, przeznaczony był niegdyś dla wysoko sytuowanych kuracjuszy mieszczącego się w bezpośrednim sąsiedztwie parku Domu Zdrojowego – stąd nazwa Park Zdrojowy im. Fryderyka Chopina. Budynek wraz z parkiem został wybudowany z inicjatywy belgijskiego kupca Arnolda Lejeune i należał do jednych z najznamienitszych na Pomorzu Zachodnim. Kurhaus był miejscem spotkań arystokracji, urządzano w nim liczne bale, organizowano koncerty a jego sława dotarła nawet do Niemiec. W latach XX obiekt odnowiono i nadano przekształcono w Międzynarodowy Dom Kultury – MDK.

Park Zdrojowy dziś

Park objęty jest opieką konserwatorską i stanowi główne skupisko zieleni miejskiej w Międzyzdrojach.

Spacerując po parku licznymi urokliwymi alejkami możemy podziwiać przepiękne okazy dębów, platanów pochodzenia greckiego, cisów i żywotników lub też po prostu przysiąść przy przepięknej fontannie i poczuć atmosferę tego wyjątkowego miejsca. Znajduje się tu również odsłonięty w 1999 r. pomnik z popiersiem wybitnego pianisty Fryderyka Chopina.

Wolne pokoje - atrakcyjne ceny !

Zapraszamy do rezerwacji noclegów. W takim przypadku oferujemy rabat 10% ceny

Zarezerwuj pobyt

Sprawdź wolne pokojeProszę zadzwonić: 608 177 940
lub sprawdzić tutaj czy są wolne pokoje.

Pensjonat Elefant

Wypoczynek nad morzem i nocleg tutaj !

Willa Elefant Międzyzdroje

Polecamy rownież

Pensjonat Rimeva w Międzyzdrojach.

Willa Rimeva Międzyzdroje
Strona willi Elefant korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk rezerwacji wolnych pokoi i noclegów. Możesz wyłączyć korzystanie z plików cookies przez naszą stronę zabraniając do nich dostępi poprzez odpowiednie ustawienia w przeglądarce stron. X