Villa Elefant
Pensjonat nad morzem w międzyzdrojach
telefon+48 608 177 940
+48 668 647 774
mail
polska wersja językowa

Molo w Międzyzdrojach

Molo w Międzyzdrojach z kamery internetowej

Molo znajduje się zaledwie 900 m od naszej willi w Międzyzdrojach, dlatego serdecznie polecamy je naszym wczasowiczom jako wspaniałą atrakcję turystyczną.

Molo w Międzyzdrojach to jedno z najchętniej zwiedzanych miejsc w nadmorskim kurorcie. Spędzając wczasy w Międzyzdrojach, molo powinno być ważnym punktem turystycznym, którego nie można ominąć podczas wypoczynku, tym bardziej że jest ono na liście najpopularniejszych obiektów w Polsce.

Spacer po prawie 400-metrowym molo jest świetną atrakcją turystyczną dla każdego wczasowicza niezależnie od wieku, która funduje niezapomniane widoki horyzontu i morskich fal oraz pozwala poczuć prawdziwą morską bryzę na swojej skórze, szczególnie w upalne dni.

Historia międzyzdrojskiego molo

Molo w Międzyzdrojach

Początkowo molo w Międzyzdrojach było jedynie niewielkim drewnianym pomostem, który umożliwiał obsługę statków. Molo powstało w 1885 roku i było jedynym takim obiektem w tym regionie. W 1906 roku zostało rozbudowane do rozmiarów ponad 300 metrów, a niektóre źródła mówią nawet o długości 370 m i od tej pory było przystanią dla statków pasażerskich ze Świnoujścia oraz Szczecina. W 1914 roku pomost został wysadzony przez saperów ze Świnoujścia, którzy obawiali się desantu wojsk rosyjskich, a następnie odbudowane w 1920 roku, jednak jego długość zmniejszyła się do 200 m.

W swojej historii molo w Międzyzdrojach przeżyło wiele silnych sztormów, które w znacznym stopniu uszkadzały obiekt, pożar, w którym spłonął secesyjny pasaż wiodący na pomost, a także silne oblodzenia, które niszczyły drewniany pomost. Po wszystkich przeżyciach molo zostało rozebrane w 1989 roku, pozostawiając po sobie jedynie wieżyczki.

Teraźniejsze molo w Międzyzdrojach

Rejsy z przystani na molo

W 1994 roku została rozpoczęta budowa obecnego molo w Międzyzdrojach za sprawą pozyskania funduszy miejskich. Budowa składała się z dwóch etapów. Pierwszą część molo oddano do użytku w 1996 roku, a jego długość wynosiła wtedy zaledwie 120 m. Drugim etapem budowy molo w Międzyzdrojach było jego przedłużenie. W 2004 roku dokończono drugą część molo, którego długość wynosi teraz 395 m, co zdecydowanie zachęca turystów do zwiedzenia tak wspaniałego obiektu w nadmorskim kurorcie.

Atrakcje na molo

Molo samo w sobie jest niezwykłą atrakcją turystyczną dla każdego wczasowicza, jednakże warto pamiętać o rejsach z molo, które służy jako pomost łączący ląd ze statkami wycieczkowymi. Taki rejs statkiem po Bałtyku będzie niesamowitą przygodą zarówno dla małych, jak i dużych turystów, którzy chcą aktywnie spędzić wczasy nad morzem.

Wypoczynek nad Bałtykiem nie zawsze wiąże się z piękną słoneczną pogodą. W te mniej ciepłe oraz wietrzne dni, molo pozwoli podziwiać prawdziwą siłę natury, czyli sztormowe fale, które są niezapomnianym widokiem.

Kolejną atrakcją w nadmorskim kurorcie Międzyzdroje są kłódki zakochanych par, które zostawiają dowód swojej miłości w tak urokliwym miejscu, jakim jest właśnie molo, wprawiające spacerujących w romantyczny nastrój nie tylko o zachodzie słońca. Na molo znajdują się również kłódki powieszone przez turystów, którzy chcą powrócić do tak wspaniałego kurortu, jakim jest Międzyzdroje.

Kłódki zakochanych na molu

Wolne pokoje - atrakcyjne ceny !

Zapraszamy do rezerwacji noclegów. W takim przypadku oferujemy rabat 10% ceny

Zarezerwuj pobyt

Sprawdź wolne pokojeProszę zadzwonić: 608 177 940
lub sprawdzić tutaj czy są wolne pokoje.

Pensjonat Elefant

Wypoczynek nad morzem i nocleg tutaj !

Willa Elefant Międzyzdroje

Polecamy rownież

Pensjonat Rimeva w Międzyzdrojach.

Willa Rimeva Międzyzdroje
Strona willi Elefant korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk rezerwacji wolnych pokoi i noclegów. Możesz wyłączyć korzystanie z plików cookies przez naszą stronę zabraniając do nich dostępi poprzez odpowiednie ustawienia w przeglądarce stron. X