Villa Elefant
Pensjonat nad morzem w międzyzdrojach
telefon+48 608 177 940
+48 668 647 774
mail
polska wersja językowa

Gabinet figur woskowych

Gabinet figur w Międzyzdrojach

Kolejna atrakcja turystyczna międzyzdrojskiego kurortu to położony nieopodal Villi Elefant (1 km - 12 minut spacerem) gabinet figur woskowych, położony w samym centrum Międzyzdrojów.

Początki Gabinetu Figur Woskowych

Cieszący się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród małych i jak i dorosłych turystów, Gabinet Figur Woskowych w Międzyzdrojach powstał w 1998 roku. Jest to najstarsze i zarazem najsłynniejsze muzeum figur woskowych w Polsce. Początkowo na ekspozycję składało się 13 figur woskowych, przedstawiających gwiazdy polskiego kina i teatru, takich jak Krystyna Janda, Beata Tyszkiewicz, Katarzyna Figura, Bogusław Linda, Zbigniew Zamachowski, Daniel Olbrychski, Jerzy Radziwiłowicz, Cezary Pazura, czy też papieża Jana Pawła II, prezydenta Lecha Wałęsy, marszałka Józefa Piłsudskiego oraz postaci Kargula i Pawlaka. Figury tworzyli polscy artyści a elementy dekoracji powstały w Teatrze Wielkim w Warszawie.

110 figur – największy zbiór w Polsce

Dziś w muzeum Międzyzdrojach możemy podziwiać ok. 110 figur, przedstawiających znane postaci ze świata filmu, muzyki, polityki, sportu oraz bohaterów filmów i bajek. W cenie biletu obok nas na zdjęciu widnieć może Salvador Dali, Albert Einstein, Barack Obama, Charlie Chaplin, Angelina Jolie a możliwość zrobienia sobie zdjęcia z wierną repliką takich postaci jak Harry Potter, Darth Vader, Chubaka, Jack Sparow, Barbie, Awatar, Shrek, czy Fiona na pewno pozostanie na długo w pamięci każdego dziecka. Wizyta w Gabinecie Figur Woskowych w Międzyzdrojach to z całą pewnością ciekawa alternatywa dla wypoczynku na plaży i kolejna ze wspaniałych atrakcji turystycznych międzyzdrojskiego kurortu.

Wolne pokoje - atrakcyjne ceny !

Zapraszamy do rezerwacji noclegów. W takim przypadku oferujemy rabat 10% ceny

Zarezerwuj pobyt

Sprawdź wolne pokojeProszę zadzwonić: 608 177 940
lub sprawdzić tutaj czy są wolne pokoje.

Pensjonat Elefant

Wypoczynek nad morzem i nocleg tutaj !

Willa Elefant Międzyzdroje

Polecamy rownież

Pensjonat Rimeva w Międzyzdrojach.

Willa Rimeva Międzyzdroje
Strona willi Elefant korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk rezerwacji wolnych pokoi i noclegów. Możesz wyłączyć korzystanie z plików cookies przez naszą stronę zabraniając do nich dostępi poprzez odpowiednie ustawienia w przeglądarce stron. X